Dziś jest Sobota, 25.05.2019,imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Strona główna »  Galerie

Galerie

wstecz
drukuj

2009-07-31 11:50:18

Otwarcie Świetlicy Środowiskowej LIPA w Łazach


W piątek 24 lipca br. Stowarzyszenie „Razem” uroczyście otworzyło Świetlicę Środowiskową „Lipa” w Łazach 40A.
Otwarcie świetlicy jest  uwieńczeniem kilkuletnich starań Ośrodka Pomocy Społecznej w Kampinosie i pracowników Urzędu Gminy o utworzenie takiej placówki w zachodniej części gminy.

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Starosta Powiatu Warszawskiego  Zachodniego Jan Żychliński, Radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego  Andrzej Wołczyński, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Gębala, Wójt Gminy Kampinos Tomasz Tymoftyjewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Ludwika Kwiadas-Wierzbicka i radni, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kampinosie Beata Rutkowska i Kierownik nowo otwartej świetlicy Anna Gruszecka.

Uroczystego pobłogosławienia placówki dokonał ks. Jan Franciszek Sudoł. Zasadzono  drzewko lipowe, które jest symbolem świetlicy. Nazwa świetlicy nawiązuje bowiem do mieszczącej się na terenie Łaz zabytkowej Alei Lipowej.

W zorganizowanym z tej okazji Muzycznym Pikniku Rodzinnym uczestniczyli mieszkańcy Łaz i okolicznych miejscowości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: był grill, dmuchane zjeżdżalnie, kramiki zainteresowań i konkursy dla dzieci.  Czas umilał występ zespołu muzycznego „Horyzonty”.

Do otwarcia placówki przyczynili się: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego, które za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przekazało na trzyletnią działalność świetlicy 129 tys. zł, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Gminy Kampinos.

Ogromnym zaangażowaniem wykazali się: radny Zdzisław Szczepaniak, dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Radkowski, prezes Klubu HDK ‘Maksymilian’ – Ryszard Zdanowski, wicewójt Paweł Białecki, wolontariusze F.U.F., a także pracownicy Urzędu Gminy, OPS i ich rodziny.

Wszystkim osobom, które poświęciły swój wolny czas i umiejętności, by przygotować obiekt do użytkowania - serdecznie dziękujemy.

Zaś dzieci i wolontariuszy zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych w świetlicy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 13.00 do 17.00.

Galeria: