Dziś jest Poniedziałek, 13.07.2020,imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-08-24 09:14:01

Podziękowanie za plony w Parafii Pilawice


Parafia Pilawice w ostatnich dniach sierpnia zaprosiła gości i parafian na dożynki, aby podziękować za zbiory i plony minionego roku.

W uroczystości udział wzięli m. in. Wójt Gminy Kampinos, Monika Ciurzyńska, Wójt Gminy Sochaczew, Mirosław Orliński, Przewodniczący Rady Gminy Kampinos i Gminy Sochaczew – Piotr Popowski oraz Czesław Ćwikliński.

Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się w niedzielę, 21 sierpnia Mszą świętą o godzinie 11.30, która transmitowana była przez Radio Niepokalanów. Podczas nabożeństwa dziękowano rolnikom za całoroczny trud i pracę, której owocami były wspaniałe dary złożone na ołtarzu przygotowane przez wszystkie wioski należące do Parafii Pilawice. Po Mszy wszyscy obecni podzielili się chlebem dożynkowym, a następnie wzięli udział w festynie rodzinnym. Podczas wspólnej zabawy można było poczęstować się smakołykami, a na najmłodszych czekały kolorowe dmuchańce. W czasie imprezy odbyła się również zabawa fantowa pod nazwą „Cegieliada”, która obfitowała w bardzo atrakcyjne nagrody, m. in. rower, tablet czy zastawa stołowa.

Organizatorzy dożynek zadbali również o ciekawy program artystyczny - na scenie zaprezentowały się zespoły „Pilawickie Jarzębiny”, „Crazy Team” oraz „TOLEDO”. Obchody dożynek zakończyła dyskoteka, którą prowadził „DJ Czarny”. Nad porządkiem i sprawnym przebiegiem dożynek czuwali druhowie z jednostki OSP Szczytno oraz OSP Janaszówek. Poniżej galeria zdjęć z uroczystości. 

 

PW

Galeria: