Dziś jest Czwartek, 09.07.2020,imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-08-29 11:28:16

Tradycyjnie udane dożynki w Zawadach!


Tradycyjne, ludowe wieńce dożynkowe oraz dobra zabawa w ogrodach parafialnych to główne atrakcje Dożynek Parafialnych, które odbyły się w niedzielę 28 sierpnia w Zawadach.

Pierwszym punktem uroczystości była Msza św. o godzinie 12. Przed nabożeństwem na placu przed kościołem zostały poświęcone przygotowane przez parafian piękne, tradycyjne wieńce dożynkowe.  Dekoracje zostały zaprezentowane przez mieszkańców następujących miejscowości: Skarbikowo, Stare Paski, Kwiatkówek, Nowe Paski, Strzyżew, Nowe Gnatowice, Grabnik, Rzęszyce, Strojec , Pasikonie, Wola Pasikońska, Stare Gnatowice, Zawady. Następnie w uroczystej procesji wieńce zostały wniesione do świątyni i złożone wokół ołtarza. Mszę odprawiali ks. Infułat Jan Sikorski oraz ks. Prałat Eugeniusz Petrykowski.

Po nabożeństwie dalsze uroczystości dożynkowe odbywały się na placu obok kościoła. Na początku świętowania starostowie dożynkowi, Elżbieta i Paweł Bargieł odczytali akt dożynkowy i dziękowali za życzliwość i otwartość Proboszcza Parafii w Zawadach, ks. Bogusława Pomarańskiego. Następnie wszyscy mogli podzielić się dożynkowymi chlebami.

Zabawę dla obecnych gości prowadził ze sceny zespół muzyczny, który przygotował muzykę i atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych. Podczas dożynek w Zawadach odbywała się duża zabawa fantowa z mnóstwem atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną był rower, ufundowany przez Samorząd Gminy Kampinos, który wygrała Iwona Wieczorek. Tradycyjnie również na stanowiskach gastronomicznych nie zabrakło pysznego jedzenia i słodkich smakołyków, a w pobliżu plebanii strażacy przygotowali wesołe miasteczko dla dzieci. Piękna pogoda i wzorowa organizacja sprawiły, że zawadzkie dożynki po raz kolejny były udaną i bogatą w atrakcję imprezą. W kilkutygodniowe prace włączonych było wiele osób z parafii Zawady, szczególnie z Rady Parafialnej i Zespołu Caritas. Warto również wspomnieć, że imprezę wsparło wielu sponsorów i ludzi dobrej woli.

Poniżej galeria zdjęć z dożynek. 

PW

Galeria: