Dziś jest Wtorek, 14.07.2020,imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-01-10 08:21:17

Dziesiątka Babicka pobiegnie po raz drugi! Zapisy do biegu wystartowały


Limit miejsc został zwiększony i wynosi 600 osób. Bieg odbędzie się w sobotę 8 kwietnia 2017 roku.

Impreza biegowa Dziesiątka Babicka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród mieszkańców Gminy Stare Babice i okazała się wielkim sukcesem, z którego organizatorzy są niezwykle dumni. W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz drugi. Zapisy już wystartowały. Limit miejsc został zwiększony i wynosi 600 osób. Bieg odbędzie się w sobotę 8 kwietnia 2017 roku.

Bieg Dziesiątka Babicka, to największa impreza sportowa Gminy Stare Babice. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice (GOSiR Stare Babice), a głównym partnerem została gmina.

„Zainteresowanie pierwszą edycją imprezy Dziesiątka Babicka przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Tydzień po uruchomieniu zapisów mieliśmy komplet chętnych i dziesiątki pytań dotyczących możliwości dopisania dodatkowych osób na listę startową. Zwiększyliśmy limit liczby uczestników o 100 osób. W 2017 roku na chętnych czeka 600 miejsc i tylu właśnie biegaczy się spodziewamy. Cieszę się, że projekty sportowe w naszej gminie tak dobrze się rozwijają, a mieszkańcy stają się coraz bardziej aktywni fizycznie.” – wspomina Marcin Zając, zastępca wójta Gminy Stare Babice.

Od pierwszej edycji organizatorzy zadbali o wysoki poziom imprezy, wzorując się na największych wydarzeniach biegowych odbywających się w Polsce. „Trasa posiada atest PZLA, mieliśmy punkty kibicowania, bogaty pakiet startowy, masaże na mecie, a biegaczy na trasie prowadzili pacemakerzy”. – mówi Jarosław Płóciennik, Kierownik GOSiR Stare Babice.

W tym roku nie zabraknie nowości i dodatkowych atrakcji. Radosław Karpiński -  Dyrektor Dziesiątki Babickiej zdradza: „Postanowiliśmy, że odbędą się także biegi dla najmłodszych. W ramach projektu Młode Babice Biegają zorganizujemy zawody dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej”.

Bieg 2. Dziesiątka Babicka odbędzie się w sobotę 8 kwietnia 2017 r. Start i meta biegu zlokalizowane są na ulicy Rynek w Starych Babicach. Limit uczestników imprezy wynosi 600 osób. Wpisowe online do dnia 1 kwietnia br. wynosi 50 zł. Więcej informacji i zapisy na stronie biegu www.dziesiatkababicka.pl.

Galeria: