Dziś jest Wtorek, 14.07.2020,imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-02-02 10:39:11

Biblioteczny repertuar kulturalny: luty – lipiec 2017 r.


Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos z myślą o mieszkańcach zaplanowała na 2017 rok szereg nowych wydarzeń.

/sprostowanie: W najnowszym wydaniu "Biuletynu Kampinoskiego" nr 1(123) w Harmonogramie wydarzeń na stronie 19 zostały podane błędne daty wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę w lutym br. Poniżej poprawne daty/

 


LUTY

8.02. - Ostatni dzień dostarczania zgłoszeń w konkursie na imię dla bibliotecznej literki B:

8.02. - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, godz. 17.30. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie. Na lutowym spotkaniu będziemy rozmawiać o książce Szpieg / Paulo Coelho. Terminy ustalane są ze spotkania na spotkanie, zaś egzemplarze klubowe książki do przeczytania dostępne są w bibliotece.

28.02. - Rozstrzygnięcie konkursu na imię dla bibliotecznej literki B:

MARZEC

3.03. - 9.03. - Międzynarodowy Tydzień E-książki. Z tej okazji biblioteka proponuje lekcje biblioteczne dot. elektronicznych zasobów informacyjnych. Zapraszamy serdecznie opiekunów i nauczycieli dzieci do zapisywania się na lekcje. Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail bpgkampinos@gmail.com

KWIECIEŃ

3.04. - 28.04. - Konkurs plastyczny dot. zaprojektowania frontu zakładki do książki. Motywem przewodnim będzie postać Misia Uszatka, który w 2017 roku obchodzi 60. urodziny. Zwycięski projekt zakładki zostanie elementem promocyjnym naszej biblioteki oraz zostanie wydrukowany w nakładzie 500 sztuk i będzie ogólnodostępny w bibliotece.

3.04. - Warsztaty twórcze nietypowych zakładek do książek z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Serdecznie zapraszamy do biblioteki na godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami. Materiały zapewnia biblioteka. Wstęp na warsztaty jest wolny.

MAJ

8.05.-15.05. - II kampinoska edycja Tygodnia Bibliotek. Gościem specjalnym będzie autorka książek dla dzieci – Melania Kapelusz.

Z okazji przypadających 60 urodzin Misia Uszatka biblioteka zorganizuje cykl lekcji bibliotecznych. Tematem przewodnim będzie postać Misia Uszatka. Zapraszamy serdecznie opiekunów i nauczycieli dzieci do zapisywania się na lekcje. Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail bpgkampinos@gmail.com

26.05. - Literacki bukiet czyli Dzień Matki w bibliotece – konkurs telefoniczny. Aby zdobyć bukiet trzeba będzie zadzwonić do biblioteki i podać tytuł konkursu oraz rozwiązanie wcześniej opublikowanej zagadki literackiej na naszej stronie internetowej. Przewidziane są do zdobycia 3 bukiety.

CZERWIEC

1.06. - 8.06. - II kampinoska edycja Tygodnia Czytania Dzieciom.

21.06. - Warsztaty twórcze prezentów dla taty z okazji Dnia Ojca. Serdecznie zapraszamy do biblioteki na godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami. Materiały zapewnia biblioteka. Wstęp na warsztaty jest wolny.

LIPIEC

7.07. - Konkurs telefoniczny związany z patronem roku 2017 ustanowionym przez Sejm RP. Biblioteka spośród sześciu patronów wybrała na temat przewodni konkursu Józefa Piłsudskiego, który w 2017 r. obchodzi 150 rocznic urodzin.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.biblioteka.kampinos.pl, na której zamieszczamy bieżące informacje dot. ofert biblioteki.

 

Urszula Hoczyk

Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos

Galeria: