Dziś jest Wtorek, 14.07.2020,imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-05-10 08:05:04

Komunikat dla Rolników w związku z wystąpieniem na terenie województwa mazowieckiego przymrozków wiosennych w dniach od 16 – 21 kwietnia 2017 r.


W związku z informacjami Mieszkańców o zaistniałych szkodach w rolnictwie, przede wszystkim w uprawach trwałych – drzewa i krzewy sadownicze - spowodowanych  przymrozkami  wiosennymi  prosimy o składanie wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Kampinos pokój nr 2.

Termin składania wniosków do 15 maja 2017r.

Wnioski do pobrania w siedzibie Urzędu Gminy pokój nr 2, ewentualnie u Sołtysów poszczególnych miejscowości,  bądź na stronie Wojewody Mazowieckiego pod adresem: www.mazowieckie.pl – w zakładce : Aktualności - Aktualne projekty – Klęski żywiołowe – Rolnictwo i straty -  Karta Informacyjna, regulamin działania komisji terenowych, formularze do pobrania - załącznik nr 1 do Regulaminu z dnia 9 lutego 2017 r.

We wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanych do ARiMR ( dotyczy producentów rolnych korzystających z płatności obszarowych ).

Zgodnie z Regulaminem działania Komisji powołanych przez Wojewodę Mazowieckiego do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne z dnia 9 lutego 2017 r. do wniosku producent rolny dołącza kserokopie wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego, oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ).

Szacowanie  szkód w uprawach rolnych przewidywane  jest w drugiej połowie maja.

O zamiarze prowadzenia prac polowych na gruntach zgłoszonych do szacowania szkód proszę  poinformować  pod tel. 22 725 00 06 w 214 w godz. 8.00-15.00 w celu dokonania dokumentacji fotograficznej , będącej niezbędnym załącznikiem do danego wniosku (komisja szacująca szkody wcześniej oszacuje straty).