Dziś jest Wtorek, 26.05.2020,imieniny Eweliny, Jana, Pawła
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-05-25 14:24:37

Wielka akcja promująca bezpieczeństwo w Kampinosie


Kampania po patronatem Marszałka Adama Struzika „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie. Uczniowie poszerzyli wiedzę z obszaru bezpieczeństwa, korzystając z doświadczenia i pomocy ekspertów.

Promujemy bezpieczeństwo

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach omówili tematykę zawartą w filmie ”…tak, chcę być bezpieczny”. Strażacy KP Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP Kampinos przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Emocji dostarczył przejazd po torze rowerowym – nie każdemu udało się wykonać go bezbłędnie.

Odblask to bezpieczeństwo

Główną ideą kampanii jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego istoty noszenia elementów odblaskowych, szczególnie jesienią i zimą oraz o zmroku. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zestawy elementów odblaskowych, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ich skład wchodzą 4 elementy – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

 

Źródło: www.mazovia.pl/PW

Foto: PW

Galeria: