Dziś jest Niedziela, 09.08.2020,imieniny Klary, Romana, Rozyny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-06-09 12:37:36

Nasz nowy plac zabaw w Wiejcy uroczyście otwarty


Tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci mieszkańcom Wiejcy. Tego dnia uroczyście otworzyliśmy nowy plac zabaw. W przygotowanie inwestycji zaangażowana była cała społeczność miejscowości.

Serdeczne podziękowania należą się Panu Andrzejowi Michałowskiemu, który nieodpłatnie udostępnił swoją działkę na realizację tej inwestycji. Plac zabaw wyposażony jest w nowe zabawki, bujawki, piaskownicę i ławeczki. Ponadto teren jest ogrodzony, a na całości ułożony jest piękny trawnik, wyposażony w system nawadniania.

1 czerwca po południu wstęga do placu zabaw została najpierw uroczyście przecięta przez dzieci, a następnie przez wszystkie osoby najbardziej zaangażowane w całą sprawę. Potem odbywała się zabawa z misiem oraz animatorką, a także „testowanie” wszystkich elementów placu zabaw przez dzieci i rodziców. Po uśmiechach i zadowolonych minach możemy stwierdzić, że warto było wykonać tę inwestycję. Oby jak najdłużej i najlepiej służyła mieszkańcom Wiejcy, którzy przeznaczyli swój fundusz sołecki właśnie na realizację tego pomysłu.  

Poza Panem Andrzejem Michałowskim chcemy szczególnie podziękować następującym osobom:

Zofia i Jacek Orlińscy - udostępniali wodę i prąd , Tadeusz i Kazimiera  Michałowscy oraz Zbigniew i Barbara Dmoch – sąsiedzi, którzy mieli baczenie na całą budowę;

Sołtys wsi, Pan Waldemar Tomaszewski wraz z Radą Sołecką – Jolanta Kowalska, Sławomir Fronczak, Waldemar Gawart;

Radni Gminy Kampinos, Krzysztof Sucharski oraz Ryszard Zdanowski;

Pani Anna Sucharska, która podczas imprezy malowała twarze dzieciom;

Pan Adam Klecha, gospodarz „Dworu pod kasztanowcami”, który po spotkaniu na placu zabaw zaprosił wszystkich mieszkańców na słodki poczęstunek do swojego lokalu;

Firma PHU Dorota Jezierska z Ożarowa Mazowieckiego, wykonawca inwestycji;

Pan Damian Guzewski oraz Pan Mariusz Tempczyk, pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Kampinos, którzy sprawnie poprowadzili cały proces inwestycyjny.

 

tekst i foto: Paweł Wróblewski 

Galeria: