Dziś jest Wtorek, 02.06.2020,imieniny Erazma, Marianny, Marzeny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-09-07 10:52:09

W Kampinosie ruszają projekty "Cross Garage” oraz „Crossfit”


Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia. W połączeniu z odpowiednim odżywianiem stanowi podstawę dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Aby zachować odpowiedni bilans energetyczny w swoim organizmie niejednokrotnie powinniśmy codzienną aktywność fizyczną uzupełniać o dodatkowy wysiłek, w postaci różnego typu ćwiczeń i zajęć sportowych. Dobrym przykładem takich ćwiczeń jest „CrossFit” czyli program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych.


Dlatego Stowarzyszenie Aktywnych „Kuźnia” oraz Wójt Gminy Kampinos zapraszają do udziału 
w dwóch projektach, pn.: „Kampinoska Strefa Aktywności - Cross Garage” oraz „Crossfit w Kampinosie”, które są współfinansowane przez Samorząd Gminy Kampinos.


Celem obydwu projektów jest stworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promowanie rozwoju sportu.


Miło jest nam poinformować, że już 12 września br. będzie miała miejsce impreza inauguracyjna, która odbędzie się w budynku Kampinoskiej Szkoły Podstawowej. Podczas niej będą prowadzone pokazowe treningi oraz udzielane informacje na temat tej innowacyjnej formy treningu. 


W ramach obydwu projektów odbywały się będą regularne treningi dla mieszkańców naszej gminy, z projektu pn."Crossfit w Kampinosie" dwukrotnie w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 18:00 do 20:00, oraz z projektu „Kampinoska Strefa Aktywności - Cross Garage” w każdy czwartek w godzinach od 18:00 do 20:00.


Wszystkie treningi będą odbywały się w budynku Kampinoskiej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do udziału w zajęciach, szczegóły podczas imprezy inauguracyjnej.

Galeria: