Dziś jest Środa, 25.11.2020,imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-11-10 07:52:08

Budki Żelazowskie dziś i jutro


Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach konsultacji społecznych związanych z opracowaniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego fragmentu Budek Żelazowskich.

W październiku, w czasie pierwszego spotkania inauguracyjnego zebraliśmy potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz właścicieli nieruchomości. Dokonano wstępnej analizy zasobów miejsca oraz wypracowano wspólną wizję zagospodarowania tego terenu w przyszłości.

W czasie listopadowych dwudniowych warsztatów zajmiemy się projektowaniem rozwiązań przestrzennych, w ścisłej współpracy pomiędzy mieszkańcami, osobami zainteresowanymi przyszłością Budek Żelazowskich oraz architektami, przy wykorzystaniu wiedzy zgromadzonej na pierwszym warsztacie. Celem spotkania będzie poznanie opinii i stanowisk właścicieli działek oraz interesariuszy w zakresie rozwiązań przestrzennych dla obszaru objętego planem miejscowym.

Termin spotkania: 15 i 16 listopada 2017 r. w godzinach od 16:00 do 20:00.

Miejsce spotkania: Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie, ul. Szkolna 5 / Sala Kolumnowa.

W szczególności dyskutowane będą takie zagadnienia jak:

  • podział na działki budowlane,
  • układ komunikacyjny,
  • sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego.

Dodatkowo, w czasie warsztatów zostaną wypracowane propozycje rozwiązań architektonicznych dla terenu takich jak:

  • powierzchnia zabudowy,
  • gabaryty budynków,
  • typy dachów,
  • rodzaje ogrodzeń,
  • ilość zieleni.

Praca będzie odbywała się w grupach, a przygotowane warianty koncepcji zagospodarowania zostaną poddane dyskusji, tak, aby wypracować ostateczne rozwiązanie i podjąć wspólną decyzję akceptującą przygotowywany plan.

Warsztaty partycypacyjne nie będą ostatnim spotkaniem w ramach konsultacji. Na wiosnę zostanie zorganizowane dodatkowe spotkanie konsultacyjne planu przygotowanego przez uprawnionego urbanistę.

Warto brać udział w dyskusji nad planem, ponieważ przyjęte w nim rozwiązania będą decydować o tym, jak będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości Twoje otoczenie – miejsce, w którym żyjesz, pracujesz i wypoczywasz.  Każdy, kto w takiej dyskusji bierze udział, ma realny wpływ na zapisy planu. Nie biorąc udziału w sporządzaniu planu, odbierasz sobie możliwość współdecydowania o swoim miejscu.

Od Twojego zaangażowania zależy przyszłość Twojego otoczenia, dlatego już dziś zapisz się na warsztaty!

Więcej informacji oraz zapisy:

mojapuszcza@sendzimir.org.pl

Agnieszka Czachowska, Fundacja Sendzimira, tel. 691 750 691

Wanda Zalewska, Urząd Gminy Kampinos, tel. 22 725 00 40

Prosimy o zgłoszenie udziału w warsztacie do dnia 10 listopada br.

Galeria: