Dziś jest Środa, 25.11.2020,imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-12-15 08:41:19

Młodzieżowa Rada Gminy Kampinos z wizytą w Sejmie


Na zaproszenie Poseł Kingi Gajewskiej radni Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos wraz z Panią wicedyrektor Renatą Zakowaną oraz opiekunką Rady, Panią Martą Kroc uczestniczyli w wycieczce do Sejmu w dniu 4 grudnia 2017r.

Wśród wyróżnionych udziałem w wizycie  uczestników wycieczki znaleźli się też przedstawiciele samorządu uczniowskiego i członkowie pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej w Kampinosie. W drodze do Sejmu uczennice klasy IIIa przeprowadziły quiz na temat wiedzy parlamentarnej, by przybliżyć uczestnikom tematykę wycieczki.

Młodzież pytana była o skład Parlamentu, długość kadencji, nazwy partii zasiadających w Sejmie oraz trójpodział władzy, a także o informacje na temat Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Wizytę rozpoczęliśmy o 13.00 od odebrania przepustek i po procedurze kontrolnej weszliśmy na teren Parlamentu. Radnym towarzyszyła Pani Oksana Aliw, szefowa biura poselskiego Pani Poseł Kingi Gajewskiej. Największe wrażenie na młodzieży zrobiła sala sejmowa, oglądana z trybuny prasowej. Młodzi radni zasiedli na fotelach poselskich i z uwagą śledzili wykładu Pani Poseł Gajewskiej, która opisywała miejsca zajmowane przez przedstawicieli Parlamentu oraz Prezydenta Polski. Pokazała gdzie zasiada Marszałek Sejmu, wicemarszałkowie, oraz miejsca  zajmowane przez posłów poszczególnych partii.

Na korytarzach sejmowych młodzież oglądała tablice upamiętniające ważne wydarzenia w historii państwa i Parlamentu. Po zwiedzaniu i wspólnym zdjęciu Pani Poseł zaprosiła uczestników na uroczysty obiad w restauracji sejmowej. Po obiedzie Pani Poseł Gajewska przybliżyła młodym radnym swoją pracę i przeprowadziła konkurs wiedzy o Parlamencie. Największą wiedzą  na temat polskiego życia politycznego wykazali się Kasper Jakubczyk oraz Zuzanna Sobczyk, którzy otrzymali upominki.

 

Galeria: