Dziś jest Poniedziałek, 23.11.2020,imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-05-08 08:40:38

"Moja Puszcza” zaprasza na majowe warsztaty przyrodnicze


Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w warsztatach z cyklu "Przestrzeń przyjazna przyrodzie" organizowanych w ramach projektu „Moja Puszcza”. Najbliższe warsztaty już 12 maja 2018 r. w Latchorzewie oraz 19 maja 2018 r. w Izabelinie.

Roślinne wyspy – naturalny sposób na oczyszczanie wody w przydomowym stawie

Jak zagospodarować zbiornik wodny w sposób przyjazny dla oka i dla przyrody? Jak zbudować pływającą roślinną wyspę wspomagającą oczyszczanie wody? Już 12 maja o godz. 10:30 zapraszamy na praktyczne warsztaty przy stawie retencyjnym w Latchorzewie (róg ulicy Warszawskiej i Szeligowskiej).

Ogród rodzimy – oaza dla ptaków i owadów

Jak stworzyć ogród przyjazny przyrodzie? Dlaczego warto wystrzegać się obcych gatunków inwazyjnych i jak je usuwać? O tym na warsztatach 19 maja w Izabelinie, podczas, których założymy rabaty z roślin rodzimych i zadomowionych. Spotykamy się o godz. 11:00 na placu zabaw przy ul. Rynkowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały oraz drobny poczęstunek dla uczestników. Dla najmłodszych planujemy dodatkowe atrakcje.

Zapraszamy całe rodziny!

Chęć udziału w warsztatach można zgłosić wypełniając formularz: http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/warsztaty-formularz

Więcej informacji na stronie projektu: www.mojapuszcza.sendzimir.org.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/mojapuszcza.

 

Warsztaty „Przestrzeń przyjazna przyrodzie” są organizowane przez Fundację Sendzimira oraz Kampinoski Park Narodowy we współpracy z Urzędami Gmin Stare Babice, Izabelin oraz Łomianki. Warsztaty są częścią projektu "Moja Puszcza" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Warszawski-Zachodni, Starosta Nowodworski.

 

Dodatkowych informacji udzieli Agata Golec, koordynatorka projektu:
agata.golec@sendzimir.org.pl, tel. 22 350 67 68

Galeria: