Dziś jest Poniedziałek, 23.11.2020,imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-07-12 11:47:28

Projekt „Młodzi Odkrywcy z Kampinosu”


Jednym z efektów porozumienia o współpracy, które zawarła Wójt Gminy Kampinos, Monika Ciurzyńska, z Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, Moniką Madej, jest projekt „Młodzi Odkrywcy z Kampinosu”, skierowany do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie.

Celem projektu jest wyposażenie uczniów w umiejętności uniwersalne na rynku pracy i kluczowe kompetencje: umiejętności matematyczno-przyrodnicze, umiejętność rozumienia, kreatywność, innowacyjność, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się i pracy zespołowej. Grupę docelową stanowią dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat.

 

W czerwcu i lipcu br.  w Szkole Podstawowej w Kampinosie odbyły się zajęcia:

 

- warsztaty fotograficzne dla uczniów z klas VI-VIII, z Panią dr. Anną Plewką. Uczestnicy wprowadzeni zostali w obsługę aparatu, budowę lustrzanek i pracę w trybie manualnym, podstawy PS, podstawy adobe PS i obróbki. Odbyły się również zajęcia plenerowe w Granicy. Tematem pleneru było studium wybranego drzewa, fotografia w ruchu, makrofotografia. Na ostatnim spotkani uczestnicy zapoznali się z cyjanotypią, czyli z techniką fotograficzną wykorzystującą światłoczułość soli żelaza, charakteryzująca się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim, tworzonym przez błękit pruski,

oraz

- warsztaty urbanistyczne dla uczniów z klas 0-III z Panią mgr. Izabelą Sobierajską. W czasie zajęć uczestnicy wykonywali w technice 3D makiety budynków, które ustawione na kartonowych planszach tworzyły sieć miejską.

 

Kreatywność i zaangażowanie dzieci zostały bardzo wysoko ocenione przez prowadzących.

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z warsztatów.

 

W okresie ferii zimowych i na początku następnych wakacji, w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy z Kampinosu” zrealizowane zostaną jeszcze zajęcia:

  - warsztaty plastyczne (dla uczniów klas IV-VIII)

  - warsztaty z architektury krajobrazu (dla uczniów klas 0-VIII)

  - warsztaty terenowe (dla uczniów klas I-VIII)

  -  warsztaty architektoniczne (dla uczniów klas IV-VI)

  - warsztaty z projektowania produktu (dla uczniów klas IV-VIII).

Zaplanowane zostały również w zajęcia dla rodziców mające na celu zwiększenie ich kompetencji wychowawczych oraz społecznych poprzez uczestnictwo w zajęciach:

 -   „Techniki wspierania zdolności i twórczości poznawczej dziecka”

 -   „Projektowanie ogrodu ekologicznego przyjaznego dzieciom”.

 

Projekt finansowany ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17.

 

Galeria: